WYCIECZKA DO ROSJI: Złoty Pierścień Rosji
6 dni / samolot

Od: Do Cena:
2018-05-29 2018-06-03 4360 zł 3980 zł
2018-07-24 2018-07-29 4360 zł 3980 zł
2018-08-10 2018-08-15 4360 zł 3980 zł
2018-09-11 2018-09-16 4360 zł 3980 zł

Opis:
MOSKWA - WŁODZIMIERZ - BOGOLUBOWO - SUZDAL - KOSTROMA - JAROSŁAWL - ROSTOW - PERESŁAWL ZALESKI - SIERGIEW POSAD


Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 6
Dopłata do jedynki:740 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do MOSKWY samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień 2
MOSKWA, po śniadaniu wyjazd pociągiem do WŁODZIMIERZA. Przerwa obiadowa (obiad we własnym zakresie). Zwiedzanie miasta: sobór Uspieński i Dmitrijewski, Złote Wrota, Muzeum Kryształu - BOGOLUBOWO, zwiedzanie klasztoru - byłej rezydencji księcia Andrieja Bogolubowa - SUZDAL, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 230 km

Dzień 3
SUZDAL, po śniadaniu zwiedzanie miasta: kreml Suzdalski z Soborem Narodzenia Matki Bożej, Muzeum Architektury Drewnianej, Pokrowski monaster. Przerwa obiadowa (obiad we własnym zakresie) . Przejazd do KOSTROMY, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 190 km

Dzień 4
KOSTROMA, po śniadaniu, zwiedzanie: klasztor św. Ipatija z soborem Troickim, targ tradycyjny, centrum miasta. Czas wolny na obiad (obiad we własnym zakresie). Wyjazd do JAROSŁAWIA, zwiedzanie miasta, cerkiew Ilii Proroka, klasztor Spaso-Preobrażeńskij. Wyjazd do ROSTOWA WIELKIEGO. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 140 km.

Dzień 5
ROSTOW WIELKI, po śniadaniu, zwiedzanie miasta: kreml rostowski. Przejazd do PERESŁAWA ZALESKIEGO, Plac Czerwony z soborem Spaso-Prieobrażeńskim z XII wieku, obiekt kultu pogańskiego Słowian - "Błękitny kamień". Czas wolny na obiad (obiad we własnym zakresie). Wyjazd do SIERGIJEW POSADU - zwiedzanie ławry z XVI w. Przejazd do MOSKWY, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 220 km

Siergijew Posad – największy klasztor w Rosji, „rosyjska Częstochowa”. Pielgrzymi do dziś gromadzą się przed szczątkami „strażnika ruskiej ziemi” Sergiusza Radoneżskiego, nietkniętymi przed rozkład. Miasto kilka razy zmieniało nazwę, a w czasach radzieckich nazywano było Zagorskiem. Do 1969 r. miasto było zamknięte dla turystów z powodu prowadzonych tu ściśle tajnych badań z dziedziny obronności, m. in. mieścił się tutaj instytut badawczy zajmujący się bronią biologiczną. Sergijew Posad jest znany nie tylko jako ośrodek pielgrzymkowy, ale również jako miejsce „narodzin” znanej na całym świecie rosyjskiej lalki – Matrioszki.

Dzień 6
MOSKWA, po śniadaniu wykwaterowanie. Pozostawienie bagaży w przechowalni hotelowej. Czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie, spacer po Placu Czerwonym. O ustalonej godzinie transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.


Cena zawiera:
 • bilet lotniczy Warszawa-Moskwa-Warszawa
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie: 5 śniadań, 5 kolacji
 • transfer: lotnisko – hotel – lotnisko
 • transport na wycieczki
 • usługę rezydenta/przewodnika lokalnego polskojęzycznego
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz
  Gwarancyjny – 10 zł

  Cena nie zawiera:
 • wizy rosyjskiej – 350 zł
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - 90 Euro

  Inne:
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.

  Podobne programy:
 • WYCIECZKA DO ROSJI: Wyspy Sołowieckie
  11 dniowa, samolotowa.
 • WYCIECZKI DO ROSJI: Moskwa - stolica mocarstwa - 5 dni 5 dniowa, samolotowa.

  WARTO WIEDZIEĆ:
  Waluta
  Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w kantorze w Warszawie lub bezpośrednio w Moskwie. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.
  Płatność kartą
  W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i pod. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.
  Granica
  Przy przekroczeniu granicy wymagana jest wiza. Aby uzyskać wizę 30 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.
  Hotel
  Hotele 3*. Pokoje 2 os. z łazienką.
  Wyżywienie
  Cena zawiera śniadania i kolacje.
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 2 godz. do przodu.
  Pogoda
  Podobna jak w Polsce, ale warto mieć ze sobą wygodne buty i kurtkę przeciwdeszczową.
  Ważne
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).  Wyświetl większą mapę
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyncze BEZKRESY

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio