Do Petersburga bez wiz - autokarem i promami (8 dni) MAJ, CZERWIEC, WRZESIEŃ

Od: Do Cena:
2018-05-01 2018-05-08 od 3080 zł od 2780 zł
2018-05-29 2018-06-05 od 3080 zł od 2780 zł
2018-09-12 2018-09-19 od 3080 zł od 2780 zł

Opis:
„Roku pańskiego 1703, 16 maja założone zostało przez cara i wielkiego księcia Piotra Aleksiejewicza miasto Sankt-Petersburg.” Taki napis widnieje na kamiennej płycie, znajdującej się w Twierdzy Pietropawłowskiej, pierwszej budowli miasta, powstałej na zdobytej na Szwedach Wyspie Zajęczej. Nowa stolica mocarstwa zrodziła się jako spełnienie ambicji Rosji o dostępie do Morza Bałtyckiego. Jej absolutystyczny monarcha, car Piotr I Wielki wynajął najlepszych architektów europejskich, sam doglądał prac budowlanych, o czym przypomina znajdujący się w pobliżu twierdzy mały domek, w którym według podań pomieszkiwał car. Miasto z biegiem lat rozbudowało się na kolejnych czterdziestu wyspach, połączonych 396 mostami. Liczne kanały i pływające po nich stateczki i łodzie sprawiają, że miasto bywa nazywane północną Wenecją.


Kraje: Estonia, Łotwa, Rosja,
Transport: statek
Ilość dni: 8
Dopłata do jedynki:490 PLN

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 – granica z Litwą – Kowno – granica Litwa / Łotwa – RYGA, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 680 km.

Dzień 2
RYGA, po śniadaniu wyjazd w kierunku Estonii – TALLIN, zwiedzanie z przewodnikiem zabytków Dolnego i Górnego Miasta, m.in.: zamek, katedra, kościoły: św. Olafa, św. Piotra i Pawła, ratusz, pozostałości obwarowań miejskich, pałac - rezydencja Piotra I Wielkiego, Wielka Gildia (XV w.), Gildia św. Olafa, gotyckie domy mieszkalne, Dom Bractwa Czarnogłowych, Brama Morska. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 320 km.

Dzień 3
TALLIN, po śniadaniu czas wolny i ok. godz. 12.30 zaokrętowanie na prom płynący do HELSINEK. Przybycie do stolicy Finlandii na ok. 15.30. Obiad. Zaokrętowanie na prom do PETERSBURGA, odpłynięcie do Rosji. Na promie „Princessa Anastasia” możliwość skorzystania (we własnym zakresie) z szeregu atrakcji, basenu, Spa, restauracji, barów, sklepów i innych. Nocleg na promie.

Dzień 4
PETERSBURG, śniadanie na promie w formie bufetu od 06.30, wyokrętowanie, przejście z bagażem przez kontrolę paszportową z wejściem do Rosji i przejazd autokarem przez centrum miasta do CARSKIEGO SIOŁA, zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Spacer po carskim ogrodzie. Obiad. Przejazd do PETERHOFU, letniej rezydencji cara Piotra I, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzono najpiękniejsze fontanny, kaskady i malownicze ogrody. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Fakultatywnie – wieczorek folklorystyczny w Pałacu Nikołajewskim z poczęstunkiem (ok. 40 euro/os).

Dzień 5
PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem: katedra Św. Izaaka, Pałac Zimowy w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Po zwiedzaniu obiad w pobliskiej restauracji. Ciąg dalszy zwiedzania miasta, m. in.: cerkiew „Spas na Krowi”, Sobór Kazański, spacer Newskim Prospektem. Czas wolny. Fakultatywnie – nocny rejs statkiem. Nocleg w hotelu.

Dzień 6
PETERSBURG, po śniadaniu wykwaterowanie. Pozostawienie bagażu w przechowalni hotelu. Zwiedzanie: Ławra Aleksandra Newskiego, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Czas wolny. Zaokrętowanie na statku. Wypłynięcie nocnym promem do TALLINA. Kolacja na promie zaraz po wypłynięciu (bufet - napoje w cenie, w tym wino i piwo). Nocleg na promie.

Dzień 7
TALLIN, śniadanie na promie. Wyokrętowanie, czas wolny na obiad (we własnym zakresie). Wyjazd do RYGI, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 320 km.

Dzień 8
RYGA, po śniadaniu krótkie ok. 2-godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem: katedra, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, domy zabytkowe, gildie kupieckie z XIX wieku i mury obronne, ratusz. Wyjazd do WARSZAWY, po drodze możliwość kilkakrotnego zatrzymywania się w określonych ciekawych miejscach. Przyjazd w godzinach późnowieczornych/nocnych. Przejazd ok. 680 km
Cena zawiera:
 • transport: klimatyzowany autokar, DVD, mikrofon
 • rejs Tallin-Helsinki (w wybranej kabinie)
 • nocny rejs Helsinki-Sankt-Petersburg (w wybranej kabinie)
 • nocny rejs Helsinki-Tallin (w wybranej kabinie)
 • transport na wycieczki w Petersburgu
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach**/*** (pokoje 2-os. z łazienkami), w tym:
  2 noclegi w Rydze,
  1 nocleg w Tallinie,
  2 noclegi w Sankt-Petersburgu
  2 noclegi na promie
 • wyżywienie zgodnie z programem:
  7 x śniadania,
  7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

  Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Ermitaż, Carskie Sioło (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Cerkiew „Spas na Krowi”, usług przewodników lokalnych, przejazdów transportem miejskim oraz system słuchawkowy tour guide - ok. 130 EUR (płatne obligatoryjnie pilotowi)
 • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelach – 490 PLN (5 noclegów)
 • dopłaty do zakwaterowania w kabinie w wybranej kategorii (cena podana od osoby za cały wyjazd):  Inne:
 • kabiny:
  B4 (Class B - 8,5 m2/ 2-4 osoby / bez okna: wewnętrzna, komfortowa kabina z łazienką o powierzchni 8,5 m2 przeznaczona dla maks. 4 osób. Łóżka w większości zorganizowane w systemie piętrowym. Dla dzieci od 7 roku życia wymagane jest oddzielne łóżko tak jak dla dorosłego).
  A4 (Class A - 8,5 m2/ 2-4 osoby/ z oknem. To świetna kabina zewnętrzna wyposażona w małą szafkę na ubrania, klimatyzację, łazienkę - to wszystko co potrzebujesz aby dobrze zacząć nowy dzień zwiedzania. Kabina z 4 łóżkami w systemie piętrowym
 • dla dzieci od 7 roku życia wymagane jest oddzielne łóżko tak jak dla dorosłego
 • autokar zostaje w Tallinie, w Helsinkach i Petersburgu poruszamy się lokalnym transportem
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie.  WARTO WIEDZIEĆ:
  Waluta
  Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby. Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia - obowiązującą walutą jest euro.
  Płatność kartą
  W krajach nadbałtyckich i w Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
  Paszport
  Podróżując promem St Peter Line i przebywając w Petersburgu nie dłużej niż 72 godz. nie jest potrzebna wiza. Na wyjazd wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Rosji.
  Ważne
  Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).
  Statek Princess Anastasia
  Podróż jedenastopokładowym promem Princess Anastasia to niezapomniane przeżycie, które dostarczy wszystkim pozytywnych emocji i niezapomnianych doświadczeń. Podczas podróży, na statku można skorzystać z kilkunastu restauracji, barów i klubów. Dodatkowe atrakcje na promie: kasyno, basen pływacki, basen dla dzieci, jacuzzi, sauna, siłownia, liczne atrakcje dla dzieci (kino, warsztaty, gry)
  Przykładowe ceny:
  1,5 godz. wejście do sauny i basenu / karnet 2 dni – 17 EUR
  2 godz. wejście do sauny, basenu i na siłownie / karnet 2 dni – 25 EUR
  obiad/kolacja bufet – 29 EUR
  lub wybór w licznych restauracjach z menu w niższych cenach

 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyncze BEZKRESY

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio