WYCIECZKA DO ROSJI: Dwie Stolice Rosji - Moskwa, Petersburg

Od: Do Cena:
2018-04-28 2018-05-05 3670 zł 3340 zł
2018-07-28 2018-08-04 3670 zł 3340 zł
2018-08-12 2018-08-19 3670 zł 3340 zł
2018-09-08 2018-09-15 3670 zł 3340 zł

Opis:
Petersburg - rosyjska stolica kultury, Moskwa - nie tylko rosyjska, ale wręcz światowa stolica finansów. Takie opinie można usłyszeć, gdy porównuje się oba te miasta. Petersburg został administracyjną stolicą Rosji za sprawą cara Piotra I i pozostawał nią aż do rewolucji (czyli w latach 1712 -1918), nadal jednak uważany jest za najważniejsze miejsce na kulturalnej mapie Rosji. A Moskwa ..? w ostatnich latach bywała najdroższym miastem świata, miejscem, gdzie na jeden kilometr kwadratowy przypadała największa liczba miliarderów. Nie należy zapomnieć jednak, że to tutaj znajduje się słynny Teatr Bolszoj, słynni artyści na słynnej ulicy Arbat, liczne muzea, a wśród nich słynna galeria Trietiakowska.


Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 8
Dopłata do jedynki:860 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do MOSKWY samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień 2
MOSKWA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem: krótka autokarowa wycieczka objazdowa po Moskwie: plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz soboru Kazańskiego, cerkwi Wasyla Błażennego, Muzeum Historycznego, „Wierchnije Targowyje Riady” - Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), przejazd wybrzeżem Sofijskim (panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy), Worobiowe Wzgórza, cerkiew Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego (zwiedzanie z zewnątrz), cmentarz Nowodziewiczy, na którym pochowani m.in. M. Bułhakow, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wielu innych znanych osobistości. Obiad w restauracji. Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami, zwiedzanie placu Teatralnego (oglądanie z zewnątrz Teatru Wielkiego, hotelu „Metropol”). Powrót metrem do hotelu.

Dzień 3
MOSKWA, po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (przejazdy metrem): Kreml z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberge i tronów carskich, Armata Carska (Car–puszka) i największy na świecie Dzwon Carski (Car–kołokoł). Obiad w restauracji. Dalej zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej – największego i zarazem najbardziej znaczącego zbioru sztuki rosyjskiej oraz najokazalszych stacji metra moskiewskiego. Czas wolny na spacer słynnym Arbatem, ew. fakultatywnie rejs po rzece Moskwa. Powrót metrem do hotelu, nocleg.

Dzień 4
MOSKWA, po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do SERGIJEW POSAD – „rosyjskiej Częstochowy”, zwiedzanie ławry z XVI w.
Siergijew Posad – największy klasztor w Rosji „rosyjska Częstochowa”. Pielgrzymi do dziś gromadzą się przed szczątkami „strażnika ruskiej ziemi” Sergiusza Radoneżskiego, nietkniętymi przed rozkład. Miasto kilka razy zmieniało nazwę, a w czasach radzieckich nazywano było Zagorskiem. Do 1969 r. miasto było zamknięte dla turystów z powodu prowadzonych tu ściśle tajnych badań z dziedziny obronności, m. in. mieścił się tutaj instytut badawczy zajmujący się bronią biologiczną. Sergijew Posad jest znany nie tylko jako ośrodek pielgrzymkowy, ale również jako miejsce „narodzin” znanej na całym świecie rosyjskiej lalki – Matrioszki.

Obiad. Powrót do Moskwy. Transfer na dworzec kolejowy. Wyjazd pociągiem do PETERSBURGA o 22:50. Nocleg w pociągu.

Dzień 5
PETERSBURG, przyjazd o 06:47. Śniadanie. Wycieczka objazdowa po mieście, m. in.: Plac Teatralny, nabrzeże Newy, Pałac Zimowy, Wyspa Wasilewska, Pałac Marmurowy, Newski Prospekt, Smolny, krążownik „Aurora”, Sobór Kazański, katedra Św. Izaaka (wewnątrz), Admiralicja, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Obiad. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Rejs statkiem po Newie (fakultatywnie). Nocleg.

Dzień 6
PETERSBURG, po śniadaniu wycieczka do PETERHOFU, letniej rezydencji cara Piotra I, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone najpiękniejsze fontanny, kaskady i malownicze ogrody. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA, zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Czas wolny na spacer po carskim ogrodzie. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7
PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie (transportem miejskim) Ławry Aleksandra Newskiego, cerkwi „Spas na Krowi” oraz Pałacu Zimowego w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Obiadokolacja. Czas wolny. Wieczorem fakultatywnie - wieczorek folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem. Nocleg.

Dzień 8
PETERSBURG, po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.


Cena zawiera:
 • zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach***, pokoje 2-os. z łazienkami 1 nocleg w pociągu (wagony sypialne z przedziałami 4-os.)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • bilet na pociąg Moskwa – Petersburg
 • transport na transfery oraz wycieczki: objazdowa po Moskwie oraz do Siergijew Posadu, objazdowa po Petersburgu i całodniowa do Peterhofu i Carskiego Sioła
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

  Cena nie zawiera:
 • przelotu Warszawa – Moskwa oraz Sankt-Petersburg – Warszawa (od ok. 1300 zł)
 • kosztów wizy rosyjskiej – ok. 350 zł
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Moskwie: Kreml, Zbrojownia, Galeria Tretiakowska, Siergijew Posad, w Petersburgu: Ermitaż, Twierdza Pietropawłowska, Carskie Sioło, (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Ławra Aleksandra Newskiego (45zł), Cerkiew „Spas na Krowi”, usług przewodników lokalnych oraz przejazdów transportem miejskim - ok. 190 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi)
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
  Fakultatywnie:
 • w Moskwie:
  Przedstawienie w teatrze - od ok. 80 euro
  Rejs po rzece Moskwa- ok.15 euro
 • w Petersburgu:
  Rejs statkiem po Newie – ok. 15 Euro
  Wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem – ok. 40 Euro

  Inne:
 • podczas pobytu codziennie przewidziany czas wolny
 • dopłata do pokoju 1-os. - 860 zł
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami
 • min. liczba uczestników – 20 osób
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

  WARTO WIEDZIEĆ:
  Waluta
  Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.
  Płatność kartą
  W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.
  Wyżywienie
  Śniadania (w hotelu, bufet), obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
  Ważne
  Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).


 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyncze BEZKRESY

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio