PSIMI ZAPRZĘGAMI PO PÓŁWYSPIE KOLSKIM


Opis:
Jeśli chcesz przygody i adrenaliny, to jest to, czego szukasz. Kilkudniowa wycieczka psimi zaprzęgami przez masyw górski Chibiny na Półwyspie Kolskim przeznaczona jest dla osób wytrzymałych, wysportowanych i lubiących ryzyko.
W czasie tej przygody Ty i pies stajecie się jedną całością, bo tylko jako zespół możecie pokonać wiatr, śnieg, mróz, możecie cieszyć się pięknem gór i blaskiem północnego nieba.

Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 6
Dopłata do jedynki:

Program wycieczki:
Dzień 1
Wylot z Warszawy przez Moskwę lub Petersburg do Murmańska. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Przejazd do bazy turystycznej. Obiad. Po dotarciu do bazy zapoznanie się ze sprzętem i z psami, nauka jazdy psimi zaprzęgami, analiza błędów i sytuacji możliwych na trasie. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Transfer do miejsca startu zaprzęgów. Przegląd sprzętu, przygotowanie do drogi. Obiad. Wyjazd w trasę, która w tym dniu liczy 30 km i przebiega przez górzyste tereny, m.in. przez górskie jezioro Mały Vud'javr położone przy podnóżu Masywu Kukisvumchorr.

Mały Vud'javr z można przetłumaczyć z języka Saami na dwa sposoby: albo jezioro przy wzgórzach pokrytych krzakami, albo wzgórzami z rzadką roślinnością. Z uwagi na urodę tego zakątka ludzie nazywają Mały Vud'javr «Perłą Chibinów». Jezioro ma kształt półksiężyca, jego maksymalna głębokość nie przekracza 10 metrów, powierzchnia wynosi 1,5 km. Od północy jezioro jest opasane drogą, która prowadzi do wyższych partii nad potokiem Poachvumjok, a od strony południowo-wschodniej i południowej znajdują się lasy tundrowe z przepięknymi krajobrazami.

Koniec trasy w hotelu położonym w górach. Po przybyciu karmienie psów, które następnie będą odpoczywać. A prowadzący zaprzęgi kolacja, bania dla chętnych. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd w trasę. Start przez przełęcz Umbozerską. Przystanek na przełęczy, a następnie zjazd w dół dolinę do dużego jeziora. W drodze posiłek. Długi fragment 80- kilometrowej trasy w tym dniu przebiega przez jezioro, przy którym znajduje się dzisiejszy nocleg w prywatnym domu. Kolacja, na rozgrzanie sauna.

Dzień 4
Późne śniadanie. Przegląd sprzętu po długim odcinku poprzedniego dnia. Następnie przejażdżka zaprzęgami po jeziorze ok. 20 km. Wędkowanie. Powrót do domu, kolacja, sauna. Nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Po ok. 40 km przybycie do wsi Oktjabrskaja, obiad. Następnie transfer do bazy turystycznej, odpoczynek, kolacja, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy przez Moskwę lub Petersburg.


Cena zawiera:
1. Zakwaterowanie:
w domach prywatnych/kwaterach/bazach turystycznych. Warunki w górach surowe.
2. Wyżywienie:
zgodne z miejscowym zwyczajem
3. Ubezpieczenie:
Ubezpieczenie NNW i KL, wersja: ekspedycje
Ubezpieczenie rosyjskie
4. Transfer z/na lotnisko w Murmańsku.
5. Zaprzęg z sankami dla dwóch osób.
Jedna osoba prowadzi zaprzęg, druga jedzie na sankach na zmianę.
6. Transport rzeczy w czasie wyprawy.
7. Opieka doświadczonego przewodnika/trenera na całej trasie.

Cena nie zawiera:
- przelot samolotem na trasie Warszawa – Murmańsk - Warszawa ok. 2500 zł;
- opłata za wizę 350 zł;
- dopłata do jednoosobowego zaprzęgu 2990 zł.
- Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Inne:
Realizacja programu uzależniona od pogody. Program może ulec modyfikacjom przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.
Wyprawa nie dla każdego. Wymaga dobrego zdrowia, odporności na zimno i dobrej kondycji.
Szczegółowe informacje dotyczące koniecznego ekwipunku, apteczki, itp. w biurze.
Biuro Turystyczne
"Bezkresy"
tel: 022 826 05 90
tel/fax: 022 826 52 68
bezkresy@bezkresy.pl
Rynek Starego Miasta 25/2
00-272 Warszawa
Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

Biuro Turystyncze BEZKRESY

Wycieczki do Lwowa

Wycieczki na Ukrainę

Wycieczki do Wilna

(c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio