WYCIECZKA DO PETERSBURGA: Petersburg - Wenecja Północy (5 dni / samolot)

Od: Do Cena:
2018-04-28 2018-05-02 3980 zł 3595 zł
2018-05-30 2018-06-03 3980 zł 3595 zł
2018-08-01 2018-08-05 3980 zł 3595 zł
2018-09-12 2018-09-16 3980 zł 3595 zł

Opis:
„Roku pańskiego 1703, 16 maja założone zostało przez cara i wielkiego księcia Piotra Aleksiejewicza miasto Sankt-Petersburg.” Taki napis widnieje na kamiennej płycie, znajdującej się w Twierdzy Pietropawłowskiej, pierwszej budowli miasta, powstałej na zdobytej na Szwedach Wyspie Zajęczej. Nowa stolica mocarstwa zrodziła się jako spełnienie ambicji Rosji o dostępie do Morza Bałtyckiego. Jej absolutystyczny monarcha, car Piotr I Wielki wynajął najlepszych architektów europejskich, sam doglądał prac budowlanych, o czym przypomina znajdujący się w pobliżu twierdzy mały domek, w którym według podań pomieszkiwał car. Miasto z biegiem lat rozbudowało się na kolejnych czterdziestu wyspach, połączonych 396 mostami. Liczne kanały i pływające po nich stateczki i łodzie sprawiają, że miasto bywa nazywane północną Wenecją.

Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 5
Dopłata do jedynki:600 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, zbiórka uczestników na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do PETERSBURGA samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień 2
PETERSBURG, po śniadaniu wycieczka objazdowa po mieście, m.in.: Plac Teatralny, nabrzeże Newy, Pałac Zimowy, Wyspa Wasilewska, Pałac Marmurowy, Newski Prospekt, Smolny, krążownik „Aurora”, Sobór Kazański, katedra Św. Izaaka (wewnątrz), Admiralicja, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Obiadokolacja. Czas wolny. Rejs statkiem po Newie (fakultatywnie). Nocleg.

Dzień 3
PETERSBURG, po śniadaniu wycieczka do PETERHOFU, letniej rezydencji cara Piotra I, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najpiękniejsze fontanny, kaskady i malownicze ogrody. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA, zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Czas wolny na spacer carskim ogrodem. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4
PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie (transportem miejskim) Ławry Aleksandra-Newskiego, cerkwi „Spas na Krowi” oraz Pałacu Zimowego w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Obiadokolacja. Czas wolny. Wieczorem fakultatywnie - wieczorek folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem. Nocleg.

Dzień 5
PETERSBURG, po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.


Cena zawiera:
 • przelot Warszawa-Sankt-Petersburg-Warszawa
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu*** (pokoje 2-os. z łazienkami)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • transport na wycieczki (objazdowa po mieście i całodniowa do Peterhofu i Carskiego Sioła)
 • opiekę pilota
 • usługę przewodnika lokalnego
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

  Cena nie zawiera:
 • kosztów wizy –ok. 350 zł
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Ermitaż, Twierdza Pietropawłowska, Carskie Sioło (pałac + park), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Ławra Aleksandra Newskiego, Cerkiew "Spas na krowi", biletów na przejazd transportem miejskim - ok. 90 euro

  Fakultatywnie:
 • rejs statkiem po Newie – ok. 10 euro
 • wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem – ok. 60 euro


  Inne:
 • podczas pobytu w Petersburgu codziennie przewidziany czas wolny
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwiema wolnymi stronami.
 • min. liczba uczestników - 25 osób
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

  WARTO WIEDZIEĆ:

  Waluta

  Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w kantorach w Warszawie. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.
  Płatność kartą
  W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i innymii. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy zasięgnąć informacji w swoim banku.

  Hotel
  Hotel 3* z dogodnym dojazdem do centrum miasta. Pokoje 2 os. z łazienką.

  Wyżywienie
  Cena zawiera śniadania (w hotelu, bufet) i obiadokolacje (obiady lub kolacje) (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).

  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

  Ważne
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyncze BEZKRESY

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio