WYCIECZKA NAD BAJKAŁ: Zimowy Bajkał

Od: Do Cena:
2018-02-11 2018-02-18  4670 zł + bilet

Opis:
Ten, kto chce zobaczyć prawdziwą zimę powinien wybrać się do dalekiej Rosji, najlepiej za Ural, a jeszcze lepiej nad Bajkał. Aż trudno uwierzyć, że najgłębsze jezioro świata i wielkie jak morze zamarza na kilka miesięcy w roku na tyle, że można od brzegu do brzegu jeździć po nim ciężkim sprzętem. W Rosji carskiej na okres zimowy układano na jeziorze tory kolejowe i w ten sposób znacznie skracano czas podróży i transportu do najdalszych części imperium rosyjskiego.
Wyprawę tę możemy zorganizować w dowolnym - dogodnym dla Państwa terminie.

Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 8
Dopłata do jedynki:680 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
Wylot z Warszawy przez Moskwę do IRKUCKA.

Dzień 2
Przylot do IRKUCKA o godz. 4.20, transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie, odpoczynek. Spotkanie z przewodnikiem. Obiad. Wycieczka po mieście. Plac Kirowa, Muzeum Krajoznawcze, Muzeum Dekabrystów, kościół katolicki, sobór Bogojawlienia. Kolacja, nocleg.

Dzień 3
IRKUCK Śniadanie. Przejazd do LISTWIANKI, gdzie wsiadamy do poduszkowca i jedziemy po zamarzniętym jeziorze wzdłuż fragmentu trasy Krugobajkałki. W czasie podróży obiad na stacji Połowinnaja oraz kilka przerw, podczas których można nacieszyć się widokami zamarzniętego Bajkału i zrobić pierwsze kroki po lodzie. Po powrocie do LISTWANKI wizyta w Muzeum Bajkału. Dalej przejażdżka psim zaprzęgiem. Wieczorem kolacja i nocleg w Listwiance. Przed snem możliwość skorzystania z bani, czyli syberyjskiej sauny parowej.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd mikrobusami na wyspę OLCHON. Po drodze postój na gorące pozy - typowe danie kuchni buriackiej. Pod koniec dnia przeprawa samochodem przez zamarzniętą cieśninę OLCHOŃSKIE WROTA i przybycie do CHUŻYRU, największej osady na wyspie. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
OLCHON to największa z bajkalskich wysp. Długa na 72 km, szeroka na 15 km. Zadziwia rozmaitością krajobrazu - stepy, skały, lasy i jeziora. Olchon to święta wyspa szamanizmu, to miejsce pamiętające też mroczne radzieckie czasy, kiedy znajdował się tutaj łagier, w którym więźniowie łowili i przerabiali bajkalskie ryby, a za zjedzenie kawałka groziło im rozstrzelanie.  

Dzień 5
Śniadanie. Dzień spędzamy na Olchonie. Przejedziemy się uazami po lodzie zamarzniętego Małego Morza, obejrzymy SKAŁĘ SZAMANA (uważaną przez wyznawców szamanizmu za jedno z 9 najświętszych miejsc Azji). W czasie wycieczki podziwiać będziemy fantazyjne formy lodowe na tle skalistego wybrzeża, zajrzymy do wnętrza lodowych grot i po tafli jeziora, zamarzającego nagłębokość 1,5-2 metrów pojedziemy na wyspę OGOJ, gdzie znajduje się buddyjska stupa. Dla rozgrzania się kierowcy przygotuja na ognisku poczęstunek, czyli zupę rybną – uchę i „herbatę” z miejscowych ziół. Zobaczymy też, jak miejscowi rybacy łowią spod lodu omule - bajkalskie endemity. Powrót do CHUŻYRU. Kolacja, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Powrót do IRKUCKA po drodze zwiedzanie Muzeum Buriackiego i poczęstunek z miejscowych dań. Po przyjeździe do IRKUCKA zakwaterowanie w hotelu. Przejazd do „Dzielnicy 130”, kolacja, nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu wizyta w skansenie TALCY. Nasz pobyt tutaj przypada na święto zwane Maslenicą (pochądzący z czasów pogańskich zwyczaj świętowania zrównania dnia i nocy. Czas uczt i zabaw, tańców przy ogniu, czas wybaczania wzajemnych krzywd. W kościele prawosławnym w Rosji stał się świętem religinym). Zwiedzanie skansenu z najstarszymi zabytkami architektury i kultury ludów przybajkalskich, gdzie zobaczymy, zwyczaje związane z Maslenicą. Obiad. W drugiej części dnia przejazd do Zaimki na kulig z ogniskiem. Dla odważnych bania z tarzaniem się w śniegu i rozgrzewającym 100 gram. Powrót do IRKUCKA na nocleg.

Dzień 8
IRKUCK. Wylot do WARSZAWY przez Moskwę.


Cena zawiera:
 • zakwaterowanie:
  3 noclegi w hotelu w Irkucku w hotelu 3*,
  1 nocleg w Listwiance,
  2 noclegi na Olchonie w bazie turystycznej
 • wyżywienie: według programu
 • bilety wstępu, kulig z ogniskiem, psie zaprzęgi (ok. 20 minut), 2 x ruską banię, poduszkowiec
 • transfery z/do lotniska
 • transport na wycieczki
 • przewodnika
 • pilota wycieczki
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)

  Cena nie zawiera:
 • przelotu samolotem na trasie Warszawa – Irkuck - Warszawa 2700 zł
 • kosztów wizy rosyjskiej 350 zł (dla osób z woj. mazowieckiego, pozostałym doliczamy koszty kuriera i ewentualnego pośrednictwa)
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego 680 zł
 • fakultatywnych świadczeń nad Bajkałem
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyncze BEZKRESY

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio