WYCIECZKA DO MOSKWY: "Stolica Mocarstwa" (5 dni / samolot)

Od: Do Cena:
2018-04-28 2018-05-02 3390 PLN 3095 PLN
wyjazd potwierdzony
2018-08-15 2018-08-19 3390 PLN 3195 PLN
wyjazd potwierdzony
2018-09-05 2018-09-09 3390 PLN 2995 PLN

Opis:
Podobno Moskwę kocha się lub nie od pierwszego wejrzenia. Jak każda stolica bywa nielubiana przez tzw. prowincję. I chociaż głównego jej rywala, Petersburg, trudno nazwać miastem prowincjonalnym, to właśnie w Moskwie mocniej czuć tchnienie wielkiego świata. Największe miasto Europy, jego aglomeracja liczy ok. 15 mln ludzi, wielki świat, wielki biznes, wielkie pieniądze. A w sercu tego wielkiego miasta na Placu Czerwonym człowiek czuje się jakby trafił do nierealnego świata. Gmachy Kremla, kolorowe, cebulaste kopuły cerkwi przywodzą na myśl obrazki z rosyjskiej bajki. Obrót w tył - Mauzoleum Lenina- i z bajki przenosimy się w mniej sympatyczną rzeczywistość Związku Radzieckiego. Taka jest Moskwa – różnorodna, zaskakująca, inspirująca...Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 5
Dopłata do jedynki:590 PLN

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do MOSKWY samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień 2
MOSKWA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem: krótka autokarowa wycieczka objazdowa po Moskwie: plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz soboru Kazańskiego, cerkwi Wasyla Błażennego, Muzeum Historycznego, „Wierchnije Targowyje Riady” - Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), przejazd wybrzeżem Sofijskim (panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy), Worobiowe Wzgórza, cerkiew Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego (zwiedzanie z zewnątrz), cmentarz Nowodziewiczy, na którym pochowani m.in. M. Bulhakow, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wielu innych znanych osobistości. Obiad w restauracji. Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami, zwiedzanie placu Teatralnego (oglądanie z zewnątrz Teatru Wielkiego, hotelu „Metropol”). Powrót metrem do hotelu, nocleg.

Dzień 3
MOSKWA, po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (przejazdy metrem): Kreml z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberge i tronów carskich, Armata Carska (Car–puszka) i największy na świecie Dzwone Carski (Car–kołokoł). Obiad w restauracji. Dalej zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej – największego i zarazem najbardziej znaczącego zbioru sztuki rosyjskiej oraz najokazalszych stacji metra moskiewskiego. Czas wolny na spacer słynnym Arbatem, ew. fakultatywnie rejs po rzece Moskwa. Powrót metrem do hotelu, nocleg.

Dzień 4
MOSKWA, – po śniadaniu przejazd do SERGIJEW POSAD – „rosyjskiej Częstochowy”, zwiedzanie ławry z XVI w. Obiad. Powrót do Moskwy. Czas wolny. Nocleg.

Siergijew Posad – największy klasztor w Rosji „rosyjska Częstochowa”. Pielgrzymi do dziś gromadzą się przed szczątkami „strażnika ruskiej ziemi” Sergiusza Radoneżskiego, nietkniętymi przed rozkład. Miasto kilka razy zmieniało nazwę, a w czasach radzieckich nazywano było Zagorskiem. Do 1969 r. miasto było zamknięte dla turystów z powodu prowadzonych tu ściśle tajnych badań z dziedziny obronności, m. in. mieścił się tutaj instytut badawczy zajmujący się bronią biologiczną. Sergijew Posad jest znany nie tylko jako ośrodek pielgrzymkowy, ale również jako miejsce „narodzin” znanej na całym świecie rosyjskiej lalki – Matrioszki.

Dzień 5
MOSKWA, po śniadaniu wykwaterowanie. Pozostawienie bagaży w przechowalni hotelowej. Czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie. O ustalonej godzinie transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.


Cena zawiera:
 • bilet lotniczy Warszawa-Moskwa-Warszawa
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w Moskwie w hotelu***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • transfery: z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko
 • transport na wycieczki: objazdowa po Moskwie drugiego dnia oraz do Siergijew Posadu
 • opiekę polskojęzycznego rezydenta w Moskwie
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

  Cena nie zawiera:
 • kosztów wizy rosyjskiej -ok. 350 PLN
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Kreml, Zbrojownia, Galeria Tretiakowska, Siergijew Posad, przejazdów metrem oraz usługi przewodnika - ok. 120 EUR,
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

  Fakultatywnie:
 • Przedstawienie w teatrze – od ok. 70 euro
 • Rejs po rzece Moskwa - ok. 16 euro

  Inne:
 • podczas pobytu w Moskwie codziennie przewidziany czas wolny
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.
 • min. liczba uczestników -15 osób
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

  WARTO WIEDZIEĆ:
  Waluta

  Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w kantorach w Warszawie. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

  Płatność kartą
  W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i pod. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

  Transport
  Wycieczka objazdowa drugiego dnia i do Siergijew Posadu busem lub autokarem (w zależności od liczby uczestników). Pozostałe zwiedzanie odbywać się będzie metrem.

  Hotel
  Hotel 3* w pobliżu stacji metro. Pokoje 2 os. z łazienką.

  Wyżywienie
  Śniadania (w hotelu, bufet), obiadokolacje (obiady lub kolacje) w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój.

  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

  Ważne
  Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).


  Wyświetl większą mapę


 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyncze BEZKRESY

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio