WYCIECZKA DO ROSJI: Kamczatka - kraina wulkanów


Opis:
Kamczatka to półwysep położony na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Znajduje się w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, z ponad 300 wulkanami, z których 29 jest nadal aktywnych. Podczas wędrówki na szczyty tych olbrzymów można podziwiać wspaniałe widoki: gorące źródła, gejzery, pola lawy, baseny, jeziora błotne i wiele innych… Ale Kamczatka to nie tylko wulkany! To bujna roślinność i przepiękna przyroda. Kolejną atrakcją Kamczatki jest niedźwiedź brunatny, zamieszkujący niemal całe jej terytorium. Można go więc spotkać praktycznie w każdej chwili. Co jest również niezwykle ciekawe, to występujące na tych terenach grupy etniczne, żyjące z dala od cywilizacji. Podróż na Kamczatkę jest okazją do zmiany scenerii, zbliżenia się do natury i powrotu do domu odświeżonym i pełnym nowych wrażeń.

Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 8
Dopłata do jedynki:1180 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot samolotem rejsowym do PIETROPAWŁOWSKA KAMCZACKIEGO z przesiadką w MOSKWIE.

Dzień 2
PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiad. Czas wolny. Przejazd do miejscowego rolnika, podczas którego przewodnik opowie o kamczackich roślinach. Powitalna kolacja z likierem i balsamem z ziół kamczackich i programem muzycznym. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3
PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, po śniadaniu dla chętnych fakultatywnie 6-o godzinna wycieczka helikopterem do DOLINY GEJZERÓW i krateru wulkanu UZON: Przejazd na lotnisko dla helikopterów. Wylot do Doliny Gejzerów, przelot nad wulkanami Karymski, Mały Semiacznik. Po ok. 1 godz. 15 min. przelotu lądowanie w Dolinie Gejzerów, krótki odpoczynek. Dalej piesza wycieczka (ok. 1 godz. 30 min.), obserwacja gejzerów. Przelot do krateru wulkanu Uzon (ok. 10 min.), spacer. Następnie przelot do schroniska lub parku krajobrazowego, obiad. Kąpiel w gorących źródłach. Powrotny przelot na lotnisko, przejazd do hotelu. Kolacja, nocleg.
Uwaga: w zależności od warunków pogodowych biuro zastrzega sobie prawo do zmiany trasy, godziny i dnia wycieczki

Dzień 4
PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, po śniadaniu wycieczka „Stolica Kraju Kamczackiego”. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Obiad. Wycieczka do muzeum krajobrazowego. Panorama miasta z tarasu widokowego. Czas wolny na zakup pamiątek, łososia i kawioru na targu w Pietropawłowsku, kolacja, nocleg.
Uwaga: ten dzień jest rezerwowym na ew. wycieczkę helikopterem w przypadku złej pogody w dniu 3.

Dzień 5
PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, po śniadaniu wyjazd do miejsca rozpoczęcia spływu pontonami z wędkowaniem na rzece Bystra (przejazd 150 km, ok. 3 godz.). Obiad, a po nim początek spływu. Rzeka Bystra bierze swój początek w okolicy wulkanu Bakening i płynie w dolinie między Średnim i Ganalskim grzbietem, najpierw na południe, a w okolicy miejscowości Malki skręca na zachód, do morza Ochockiego. Jest to jedna z największych rzek półwyspu. Wędkowanie i podziwianie pięknych widoków (ok. 2,5 - 3 godz.). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6
PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, po śniadaniu przejazd pod wulkan Awaczyński na wysokość 950 m n.p.m. „autobusem” zmontowanym na bazie samochodu "Ural" lub "Kamaz". Godz. 12:00 – 15:30: po przybyciu do bazy i krótkim odpoczynku wejście łatwą trasą na górę „Wielbłąd” , położoną między Koriackim i Awaczyńskim wulkanem i która powstała po erupcji tych wulkanów. Przy dobrej pogodzie ze szczytu roztacza się panorama na wulkany Awaczyński (2741 m), Koracki (3456 m), Żupanowski (2300 m), Wiluczyński (2175 m), Dzenzur (2923 m). Na całej trasie można obserwować kwitnące kamczackie rośliny, zobaczyć lokalnych mieszkańców – „jewrażek” (miejscowa nazwa susłów). Kiedy dotrzemy na szczyt góry, przy dobrej widoczności, można zobaczyć zatokę Awaczyńską i miasto Elizowo. Po powrocie do obozu obiad. Odpoczynek i powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 7
PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, po śniadaniu wycieczka morska (czas trwania ok. 6 godzin). Panorama miasta Pietropawłowska Kamczackiego ze strony zatoki. Wypłynięcie na wody oceanu Spokojnego. Podczas podróży będziemy podziwiać widoki wulkanów, odbicie ich w wodzie, obserwować ptaki. Ponadto zobaczymy tak zwaną "Bramę miasta" - trzy skały, nazywane Trzej Bracia, które wznoszą się prosto z wody i zagradzają wejście do zatoki, zapobiegając w ten sposób ew. tsunami. Obiad na pokładzie. Na wyspie Stariczkow (Staruszków) oprócz kolonii ptaków morskich przy odrobinie szczęścia spotkać będzie można foki, uchatki, lwy morskie, a czasem nawet i wieloryby. . Ok. godz. 16.00 powrót. Przejazd do centrum etnograficznego „Kamczadal”. Kolacja pożegnalna z programem muzycznym w wykonaniu miejscowych aborygenów. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 8
PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, po śniadaniu czas wolny, przejazd na lotnisko. Wylot do WARSZAWY z przesiadką w MOSKWIE.


Cena zawiera:
 • zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 6 x śniadania, 6 x obiad, 6 x kolacja (w tym kolacja powitalna u miejscowego rolnika z likierem i balsamem z ziół kamczackich i programem muzycznym oraz kolacja pożegnalna z programem muzycznym w wykonaniu miejscowych aborygenów)
 • transport na wycieczki oraz transfery do / z hotelu
 • opiekę pilota na całej trasie
 • usługi miejscowych przewodników
 • spływ z wędkowaniem na rzece Bystra
 • wycieczkę na górę Wielbłąd
 • wycieczkę morska do wyspy Stariczkow
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)

  Cena nie zawiera:
 • przelotu samolotem Warszawa – Moskwa – Pietropawłowsk-Kamczacki – Moskwa – Warszawa – od ok. 4500 zł
 • kosztów wizy do Rosji – ok. 320 zł
 • wycieczki do Doliny Gejzerów i krateru wulkanu Uzon:
  przy grupie min. 10 osób – ok. 1050 euro/os.,
  przy grupie min. 15 os. - ok. 800 euro/os.

 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

  Inne:
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć: zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwiema wolnymi stronami
 • min. liczba uczestników – 15 os.
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.
 • czas: UTC + 12:00
 • sugerujemy zabrać wygodne buty, kurtkę-wiatrówkę (najlepiej z kapturem), preparaty na komary, krem i okulary przeciwsłoneczne, mały plecak.

  Pietropawłowsk Kamczacki – stolica Kraju Kamczackiego. Został on założony w 1740 roku przez rosyjskiego podróżnika Vitusa Beringa, który w jego nazwie połączył nazwy swoich dwóch statków, którymi dotarł w te okolice. Jest to ważny ośrodek wojskowy, przemysłowy, naukowy, kulturalny i turystyczny. Znajduje się tu także największa baza okrętów podwodnych marynarki wojennej Rosji. Do miasta można się dostać jedynie drogą lotniczą, dzięki rozbudowanemu pobliskiemu lotnisku cywilno-wojskowemu, oraz przez morze. Pietropawłowsk jest położony na wschodnim wybrzeżu Kamczatki, nad Oceanem Spokojnym. W jego niezwykle malowniczym krajobrazie dominują strome, skaliste, wiecznie ośnieżone wulkany. Ich podnóża porasta las.

  Dolina Gejzerów – jeden z siedmiu cudów Rosji. Położona u stóp drzemiącego wulkanu Kichpinycz, jest jednym z najbardziej dzikich i niedostępnych obszarów na Kamczatce. Można tu dotrzeć jedynie helikopterem. Dolina rzeki Giejziernej tworzy kanion dochodzący do 500 m głębokości. Na jego ścianach odsłaniają się przekroje potoków lawowych oraz skały wulkaniczne. Dominuje tu typowa roślinność tundry. Największy gejzer na tym obszarze – Wielikan, wybucha regularnie co 6 godzin. Znajdują się tu także niewielkie bulgoczące jeziorka błotne. Charakterystycznym zjawiskiem są również wulkany błotne, które wyglądają jak miniaturki dużych wulkanów – przy czym ich wysokość sięga kilkudziesięciu centymetrów (wycieczka fakultatywna).

  Wulkan Mutnowski – jeden z najbardziej malowniczych wulkanów Kamczatki. Jest on interesujący ze względu na to, że można zajrzeć do wnętrza krateru, gdzie wciąż trwają procesy wulkaniczne. Jego kratery prawie w całości wypełnione są lodem i firnem. Rzeka Wułkannaja, przecinająca dno i zachodnie ściany północnego krateru, przy wyjściu tworzy wielki, 80-metrowy wodospad, a niżej formuje głęboki kanion – Opasnyj. Kanion i wodospad nadają wulkanowi Mutnowskiemu unikalną wartość i stawiają w rzędzie pomników przyrody światowego znaczenia.

  Zatoka Awaczyńska – ogromna zatoka Oceanu Spokojnego, druga pod względem wielkości w świecie. Jest uważana za główne transportowe „wrota” Kamczatki. Symbolem zatoki i największą jej atrakcją są skały Trzej Bracia. Paratunka – obszar uzdrowiskowy położony 70 km od Pietropawłowska, znany przede wszystkim z gorącej wody wypływającej z głębin ziemi. Dzięki temu w kranach cały czas jest ciepła woda bez potrzeby podgrzewania i używania elektryczności, co znacznie wpływa na zasobność portfeli mieszkańców Paratunki. Dodatkową zaletą, związaną z brakiem elektrowni cieplnej, jest niezwykle czyste powietrze.

  TEMPERATURA POWIETRZA I KLIMAT KAMCZATKI
  Klimat morski monsunowy; cieplejszy i wilgotniejszy na wschodzie. Średnia temperatura w sierpniu wynosi na zachodzie 12°С, na wschodzie 13°С, w środkowej części półwyspu 16°С.

  KONSULAT
  Najbliższy konsulat znajduje się w Irkucku:
  Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Irkucku
  ul. Suche-Batora 18
  Tel.: +7 3952 288 010 Tel. dyżurny: +7 9643 575 559
  www.irkuck.polemb.net • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyncze BEZKRESY

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio